century
06 بهمن 1401 - 23:02

قراردادن سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی نشانه عصبانیت آمریکا و اروپا است

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور گفت: قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب در لیست سازمان‌های تروریستی نشانه عصبانیت آمریکا و اروپا است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حجت الاسلام و المسلمین پورخاقان امروز در دیدار با مسئولان دستگاه قضایی استان اردبیل ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت حضرت امام علی النقی  الهادی (ع)  و نیز با تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر در اردبیل اظهار داشت: پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سایه رهبری داهیانه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و از جان گذشتگی و ایثار مردان و زنان این مرز بوم اتفاق افتاد و این انقلاب در طول تاریخ پس از انقلاب سنگری مستحکم در مقابل زور گویان و مستبدان شده است.

 وی با اشاره به اتفاقات و ناآرامی‌های  اخیر کشور و بروز مسائل و مشکلات کشور گفت:  بسیاری از مسائل امروز ناشی از ایستادگی ملت در برابر دشمنان و پایداری آنان بر اصول انقلاب اسلامی است. بنابراین مهمترین عامل موفقیت و گذر از این بحرانها تمسک جستن به رهنمودها و دستورات ولی فقیه است که به خوبی و با علم و درایت خود راه غلبه بر دشمنان را برای ملت تبیین می کند.

 پور خاقان افزود: اگر جهاد تبیین که مقام معظم رهبری آن را بیان نمودند  به خوبی در بین آحاد مردم به ویژه جوانان و نوجوانان تبیین می شد مسلماً شاهد چنین اتفاقاتی در کشور نبودیم لذا ضروری است تا همه نهاد های فرهنگی  از جمله رسانه ها و صدا و سیما نسبت تشریح آن در جامعه بیش از پیش همت گمارد که  بی شک راه نجات کشور است.  

وی با اشاره اقدامات دستگاه قضایی استان با وجود کمبودهای موجود، کسب موفقیت در بحث اشتغالزایی، کاهش جمیعت کیفری زندان های استان را برگ زرینی  بر افتخارات دستگاه قضایی استان دانسته  و ابراز امیدواری کرد تداوم این موفقیت ها از طریق افزایش تعاملات و هماهنگی ها  بیش از پیش استمرار داشته باشد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور در ادامه با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیروی مردمی و  نیروی است که بر اساس قوانین و مقررات داخلی و بین المللی تشکیل شده و نقش ارزنده ای در تحولات بین المللی و مبارزه با داعش و تروریست داشته است، لذا قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمان های تروریستی از سوی پارلمان اروپا چیزی جز عصبانیت اروپا و آمریکا از کسب موفقیت های سپاه و نقش محوری آن در شکست توطئه های دشمنان بر علیه ملت ایران نداشته است و این اقدام اخیر پارلمان اروپا را به شدت محکوم می نماییم. لذا مسلماً کسانی که با ملت ایران دشمنی می کنند و یا درصدد ضربه زدن به امنیت و آرامش مردم هستند  از سوی نیروی های مسلح و  مقتدر ملت ایران قاطعانه و به شدت پاسخ  داده می شود.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین کثیرلو رئیس کل دادگستری استان، حلول ماه مبارک رجب و پیشاپیش فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر را تبریک گفته و سپس با محکوم نمودن اقدامات خصمانه پارلمان اروپا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمان های تروریسیتی گفت: اینگونه دشمنی روز افزون دشمنان با ملت ایران نشان از استیصال و درماندگی آنان در مقابل اقتدار و قدرت ملت ایران  به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که آن را از انجام هرگونه توطئه و اجرای نقشه های شوم بر علیه انسان های آزاده در سراسر جهان مأیوس نموده است.

وی گفت:عملکرد دستگاه قضایی استان با 21 حوزه مصوب و 18 حوزه قضایی فعال با وجود کمبود نیروی قضایی و اداری با تمام توان مشغول ارایه خدمات قضایی در استان است.

 رئیس کل دادگستری استان اردبیل با بیان عملکرد مطلوب دستگاه قضایی استان در حوزه های مختلف گفت: افزایش 42 درصدی  استفاده از مجازات جایگزین حبس، برگزاری 96 درصد جلسات دادرسی های الکترونیکی با زندان، افزایش میزان بازدید قضات از زندان های استان در راستای  سیاست های کاهش جمعیت کیفری، ابلاغ اوراق قضایی به صورت الکترونیک، مصالحه بیش از 41 درصد از پرونده های ارجاعی به توسعه حل اختلاف و اخذ 9 مورد رضایت قطعی از اولیای دم در پرونده های مربوط به قصاص نفس در طول سال جاری بخشی از مهم ترین اقدامات دادگستری استان است.

وی همچنین در خصوص عملکرد ستاد دیه استان با قدردانی از مردم ولایی و قدر شناس استان گفت: فقط در سالروز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی 66 نفر از زندانیان استان به احترام آن شهید بزرگوار توسط خیرین و ستاد دیه از زندان های استان آزاد شدند.

رئیس شورای قضایی استان در ادامه کسب رتبه اول کشوری از حیث شاخص های 19 گانه  قضایی در کاهش جمعیت کیفری که به صورت 14 ماه متوالی استان اردبیل به این موفقیت دست یافته  و نیز کسب رتبه برتر کشوری در تحقق 20 درصد رشد اشتغال مولد در زندان از دیگر موفقیت های تشکیلات قضایی استان برشمرد.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1000093