century
06 بهمن 1401 - 16:14

نخست‌وزیر پیشین ژاپن: روسیه شکست نمی‌خورد

نخست‌وزیر پیشین ژاپن شکست مسکو در درگیری با کی‌یف را «تقریباً غیرممکن» دانست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری کیودو ژاپن گزارش داد یوشیرو موری نخست‌وزیر پیشین ژاپن تاکید دارد که شکست مسکو در درگیری با کی‌یف تقریباً غیرممکن است. 

این مقام سابق ژاپنی همچنین از خبرگزاری‌های ژاپنی انتقاد کرد و گفت گزارش‌های یک طرفه آن‌ها از جنگ اوکراین، این برداشت را در او ایجاد می‌کند که تنها به اطلاعات طرف‌های اروپایی و آمریکایی تکیه می‌کنند. 

به گزارش راشا تودی، نوامبر پیش هم موری گفته بود که ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین مقصر آنچه بر سر اوکراینی‌ها به دلیل درگیری‌های جاری در اوکراین می‌آید، است. 

مسکو بارها زلنسکی را بازیچه غرب برای به راه انداختن جنگ نیابتی علیه روسیه خوانده است. «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز (پنجشنبه) هم ارسال تسلیحات توسط کشورهای غربی به اوکراین را به معنای دخالت مستقیم آن‌ها در جنگ توصیف کرد.

پسکوف طی نشست خبری در کرملین گفت: «اظهارات مکرر کشورهای اروپایی درباره اینکه ارسال تسلیحات مختلف از جمله تانک به اوکراین اصلا به معنای دخالت این کشورها در جنگ اوکراین نیست، [اشتباه است]». وی در ادامه توضیح داد: همه آنچه که ائتلاف [ناتو] و کشورهای غربی انجام می‌دهند به عنوان دخالت مستقیم در جنگ تلقی می‌شود، و شاهد آن هستیم که [این مداخله] در حال افزایش است.

سخنگوی کرملین در واکنش به اظهارات ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین مبنی بر اینکه تمایلی به دیدار با ولادیمیر پوتین همتای روس خود ندارد هم گفت که او دیگر در حد و قواره پوتین نیست که بخواهد با او مذاکره کند.

اخیراً سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفت جنگی که غرب علیه مسکو به راه انداخته و به مدت طولانی برای آن آماده می‌شده، دیگر تقریباً ترکیبی نیست بلکه واقعی است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 999545